Разлика помеѓу преработките на „Изумрен вид“

Додаден 41 бајт ,  пред 9 години
с
Бот: Промена на шаблон: Био-никулец
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: Промена на шаблон: Био-никулец)
 
'''Изумрен [[вид]]''' претставува [[организам]] што не постои повеќе меѓу живите примероци на [[Земја]]та.
 
{{Никулец од областа на биологијата}}
{{Био-никулец}}
 
[[Категорија:Палеонтологија]]
941.847

уредувања