Разлика помеѓу преработките на „Монери“

Додаден 41 бајт ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Био-никулец
с (Бот Додава: ar:بدائيات)
с (Бот: Промена на шаблон: Био-никулец)
Во царство на монери најбројни и најзначајни се бактериите.Тие се распространети во сите животни средини вода воздух и почва.
 
{{Никулец од областа на биологијата}}
{{Био-никулец}}
 
[[Категорија:Микроорганизми]]
941.847

уредувања