Разлика помеѓу преработките на „Тилакоид“

Додаден 41 бајт ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Био-никулец
с (Бот Менува: pt:Tilacoide)
с (Бот: Промена на шаблон: Био-никулец)
Најважен фотосинтетски пигмент е ''хлорофилот'' кој во растителниот свет е застапен со неколку видови (хлорофил: ''a, b, c, d, e'').
 
{{Никулец од областа на биологијата}}
{{Био-никулец}}
 
[[Категорија:Биологија]]
941.847

уредувања