Разлика помеѓу преработките на „Дразба“

Додаден 41 бајт ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Био-никулец
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: Промена на шаблон: Био-никулец)
'''Нервните стимули''' се [[Дразба|дразби]] кои [[Нервен систем|нервниот систем]] ги прима од надворешната средина, како на пример [[светлина]], [[топлина]], [[притисок]] итн.
 
{{Никулец од областа на биологијата}}
{{Био-никулец}}
 
[[Категорија:Нервен систем]]
941.847

уредувања