Разлика помеѓу преработките на „Хистологија“

Додаден 41 бајт ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Био-никулец
с (Бот Менува: an:Histolochía)
с (Бот: Промена на шаблон: Био-никулец)
'''Хистологија''' (грчки: histos- ткиво) е [[наука]] која ги изучува [[Морфологија|морфолошките]], функционалните и [[Еволуција|еволутивните]] закономерности на [[Ткиво|ткивата]].
 
{{Никулец од областа на биологијата}}
{{био-никулец}}
{{commons|Category:Histology}}
 
941.847

уредувања