Пиластер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ro:Pilastru
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Додава: ro:Pilastru)
[[pl:Pilaster]]
[[pt:Pilastra]]
[[ro:Pilastru]]
[[ru:Пилястра]]
[[sv:Pilaster]]
46.384

уредувања