Висла: Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: tt:Висла
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: yi:ווייסל)
с (Бот Додава: tt:Висла)
[[th:แม่น้ำวิสตูล่า]]
[[tr:Vistül]]
[[tt:Висла]]
[[uk:Вісла]]
[[yi:ווייסל]]
10.025

уредувања