Едноклеточен организам: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: Промена на шаблон: Наука-никулец
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: Промена на шаблон: Наука-никулец)
Едноклеточни организми се [[Бактерија|бактериите]], [[праживотни]]те, некои видови на [[алги]] и слично.
 
{{Никулец од областа на науката}}
{{наука-никулец}}
 
[[Категорија:Екологија]]
941.847

уредувања