Разлика помеѓу преработките на „Анастасиј II“

Додадени 17 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
'''Анастасиј II''' ([[Грчки јазик|Грчки]] ''Αρτέμιος Ἀναστάσιος Β'') бил цар на [[Византија]] од [[713]] година до [[715]].
 
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
{{Шаблон:Византиски владетели}}
941.847

уредувања