Разлика помеѓу преработките на „Филипик Вардан“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
'''Филипик Вардан''' ([[Грчки јазик|Грчки]] ''Βαρδάνης, [[Ерменски јазик|Ерменски]]Վրթանես, Vrtanes'') бил цар на [[Византија]] од [[711]] година до [[713]].
 
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
{{Шаблон:Византиски владетели}}
941.847

уредувања