Разлика помеѓу преработките на „Јустинијан II“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
'''Јустинијан II Ринотмет''' ([[Грчки јазик|Грчки]] ''Ιουστινιανός Β΄, Ioustinianos II'') бил цар на [[Византија]] од [[705]] година до [[711]].
 
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
{{Шаблон:Византиски владетели}}
941.847

уредувања