Разлика помеѓу преработките на „Ираклиј II“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
'''Ираклиј II''' (Ираклеон) ([[Грчки јазик|Грчки]] ''Κωνσταντίνος Ηράκλειος'') бил цар на [[Византија]] за кусо време од февруари [[641]] година до септември истата година.
 
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
{{Шаблон:Византиски владетели}}
941.847

уредувања