Милан Панчевски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 13 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с Бот додава Шаблон: Без извори
с Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
Ред 1:
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Милан Панчевски''' (1935- ) е поранешен [[Република Македонија|македонски]] и [[СФРЈ|југословенски]] висок комунистички функционер. Ќе остане запаметен како последен претседател на Сојузот на комунистите на Југославија.
{{Никулец за биографија}}
{{Биог-никулец}}
 
[[Категорија:Комунистичка партија на Југославија]]
941.847

уредувања