Клавдиј Птоломеј: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот Додава: lv:Ptolemajs)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
== Име и потекло ==
Се предпоставува дека бил припадник на грчката заедница во Египет. Но исто така потојат податоци кои укажуваат дека е можно да бил хеленизиран египќанин.
{{Никулец за биографија}}
{{Биог-никулец}}
 
[[Категорија:Римски историчари]]
941.847

уредувања