Разлика помеѓу преработките на „Едмондо де Амичис“

Додадени 17 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
Неговите дела, романот за деца „Срце“ и патописот „Холандија“ се преведени на сите јазици во светот.
 
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Италијански писатели]]
941.847

уредувања