Разлика помеѓу преработките на „Борка Талески“

Додадени 17 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
Загинал во близина на селото [[Плетвар]], [[Прилеп]]ско, на [[2 март (починале)|2 март]] [[1942]] година.
 
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Македонци]]
941.847

уредувања