Хирохито: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот Менува: simple:Emperor Shōwa)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
 
Во натамошното владеење на Хирохито тој постанал активен член во општиот јапонски живот. Извршувал многу служби како поглавар на државата со силна јавна присутност во разни церемонии и сл. Неговата улога понатаму многу придонела во поправање и подобрување на дипломатската слика на Јапонија.
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Јапонци]]
941.847

уредувања