Разлика помеѓу преработките на „Гаврил Лесновски“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
За преп. Гаврил Лесновски види монографијата; Илија Велев, Св. Гаврил Лесновски во книжевната традиција, изд. Менора, Скопје 1996ч
{{Commons|Category:St.Gavril Lesnovski}}
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Македонски светци од 10 век]]
941.847

уредувања