Луј де Лабурдоне: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
 
Бурџес, Нан и Емс, 2004, ''Светските најзначителни шаховски игри'', Робинсон Паблишинг, Лондон. ISBN 1-84119-905-2
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Шахисти]]
941.847

уредувања