Разлика помеѓу преработките на „Цветан Тодоров“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
* „На чужда земя“, Софија, Отворено општество, ([[1998]])
 
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Бугари|Тодоров, Цветан]]
941.847

уредувања