Разлика помеѓу преработките на „Демокрит“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот Додава: tt:Демокрит)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
{{Цитат|Повеќе би сакал да откријам една причинско-последична врска отколку да го добијам [[Персија|Персиското царство]].}}
{{Никулец за биографија}}
{{Биог-никулец}}
 
[[Категорија:Грчки философи]]
941.847

уредувања