Разлика помеѓу преработките на „Александар Бујнов“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
Во април 1923 година е избран за пратеник во Бугарското собрание. Убиен е на [[27 септември]] [[1924]] каj село Добриниште, [[Разлог]], од страна на приврзаниците на [[Тодор Александров]].
 
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Бугарски револуционери|Бујнов,Александар]]
941.847

уредувања