Разлика помеѓу преработките на „Источнословенски јазици“

с
Бот Додава: sh:Istočnoslavenski jezici
с (Бот Додава: jv:Basa Slavik Wétan)
с (Бот Додава: sh:Istočnoslavenski jezici)
[[pl:Języki wschodniosłowiańskie]]
[[ru:Восточнославянские языки]]
[[sh:Istočnoslavenski jezici]]
[[sk:Východoslovanské jazyky]]
[[sr:Источнословенски језици]]
46.384

уредувања