Разлика помеѓу преработките на „Википедија:ВикиПроект Географија“

с
===Никулци===
 
*'''{{tl|Географија-никулецНикулец за географија}}''' - се додава општо на сите статии поврзани со географија.
*'''{{tl|Европа-никулец}}''' - се додава на статиите поврзани со континентот Европа.
*'''{{tl|Азија-никулец}}''' - се додава на статиите поврзани со континентот Азија.