Разлика помеѓу преработките на „Луда Мара“

Додаден 31 бајт ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец; козметички промени
с (Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец; козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Луда Мара''' е [[река]] што тече низ [[Кавадарци]]. Извира од висорамнината [[Витачево]]. На неа има едно вештачко езеро кое е настанато со одрон на рид којшто го преградил коритото на реката.
{{Никулец за географија}}
{{Гео-никулец}}
 
[[Категорија:Реки во Македонија]]
[[CategoryКатегорија:Кавадарци]]
941.847

уредувања