Разлика помеѓу преработките на „Чернобил“

Додадени 19 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец)
 
Денес во Чернобил живеат околу 500 лица: научници - главно радијациски физичари, како и администратори на Забранетата зона (видете [[Чернобилска несреќа]]) во која припаѓа и самиот град.
{{Никулец за географија}}
{{Гео-никулец}}
 
[[Категорија:Градови во Украина]]
941.847

уредувања