Разлика помеѓу преработките на „Богота“

Додадени 19 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец
с (Бот Додава: sq:Bogotá)
с (Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец)
'''Богота''' е главен град на [[Колумбија]] а воедно и најголем град во истоимената држава.
 
{{Никулец за географија}}
{{гео-никулец}}
 
{{Главни градови во Јужна Америка}}
941.847

уредувања