Разлика помеѓу преработките на „Полокване“

Додадени 19 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец
с (Бот Менува: af:Polokwane)
с (Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец)
Општината Полокване опфаќа 3% од целокупната површина на провинцијата Лимпопо, а околу 10% од населението на Лимпопо живее во оваа област.
 
{{Никулец за географија}}
{{Гео-никулец}}
 
[[Категорија:Градови во Јужноафриканската Република]]
941.847

уредувања