Разлика помеѓу преработките на „Анастас Јанков“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Анастас Јанков преместена како Атанас Јанков: Во македонската историографија е Атанас а не Анастас Јанков
с (Бот: козметички промени)
с (Анастас Јанков преместена како Атанас Јанков: Во македонската историографија е Атанас а не Анастас Јанков)