Разлика помеѓу преработките на „Персонификација“

Додадени 4 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: ckb:بەکەسکردن Брише: fi:Personifikaatio
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Додава: ckb:بەکەسکردن Брише: fi:Personifikaatio)
[[bg:Олицетворение]]
[[ca:Personificació]]
[[ckb:بەکەسکردن]]
[[cs:Personifikace]]
[[de:Personifikation]]
[[eo:Personigo]]
[[es:Personificación]]
[[fi:Personifikaatio]]
[[fr:Personnification]]
[[he:האנשה]]
24.401

уредување