Разлика помеѓу преработките на „Прст“

Додадени 65 бајти ,  пред 10 години
с
Брзо додавање категорија Анатомија на човекот (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: thumb|Прсти на раце. '''Прст''' е дел од органите рака и нога и кој се кори...)
 
с (Брзо додавање категорија Анатомија на човекот (со користење на HotCat))
[[zh-yue:手指]]
[[zh:手指]]
 
[[Категорија:Анатомија на човекот]]