Грузиска азбука: Разлика помеѓу преработките

Додадени 10 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Менува: es:Alfabeto georgiano
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: hy:Վրացական գիր)
с (Бот Менува: es:Alfabeto georgiano)
[[en:Georgian alphabet]]
[[eo:Kartvela alfabeto]]
[[es:MxedruliAlfabeto georgiano]]
[[eu:Mxedruli]]
[[fa:الفبای گرجی]]
10.025

уредувања