Разлика помеѓу преработките на „1693“

Додадени 165 бајти ,  пред 10 години
с (Бот: Додаден шаблон за врска до заедничка ризница)
== Настани ==
 
* [[11 јануари]] - Во земјотресот што се случи во [[Катанија]], [[Италија]], загинаа околу 80.000 луѓе.
*
 
== Родени ==