Шуша (округ): Разлика помеѓу преработките

Додадени 28 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Менува: nl:Şuşa (district))
с (Бот: козметички промени)
[[ImageПодатотека:Azerbaijan-Shusha rayonu.png|200px|right|thumb|Местоположба во Азербејџан.]]
 
'''Шуша''' (Şuşa) е административен округ во [[Азербејџан]] и главен град на округот е градот [[Шуша]].
 
== Видете исто така ==
* [[Азербејџан]].
 
{{Азербејџан-никулец}}
 
{{Coord|39|45|N|46|45|E |type:adm2nd_region:AZ |display=title}}
{{Административна поделба на Азербејџан}}
 
[[CategoryКатегорија:Окрузи во Азербејџан]]
 
 
{{Административна поделба на Азербејџан}}
 
[[az:Şuşa (rayon)]]
941.847

уредувања