Разлика помеѓу преработките на „Шу“

Додадени 10 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: fa:شو)
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[СликаПодатотека:Shu.svg|right|thumb|175px|Шу]]
'''Шу''' е [[Египетска митологија|египетски]] бог на воздухот. Син на [[Ра]], или [[Амон-Ра]].
 
941.847

уредувања