Храм на Христос Спасителот: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: козметички промени
Нема опис на уредувањето
с (Бот: козметички промени)
== Надворешни врски ==
{{Commons|Cathedral of Christ the Saviour}}
* [http://www.xxc.ru/english/index.htm Официјален веб-сајт, со целосни детали на историјата на изградбата и реизградбата.]
* [http://maps.google.com/maps?q=moscow&ll=55.744983,37.606276&spn=0.008165,0.011952&t=k&hl=en Сателитска слика од Гугл мапи]
* [http://www.byzantines.net/epiphany/christsavior.htm Катедралата на Исус Христос Спасителот во Москва: руска алегорија]
 
{{coor title dms|55|44|40|N|37|36|20|E}}
 
 
[[Категорија:Москва]]
941.847

уредувања