Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Софија“ (Солун)“

с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
{{Infobox World Heritage Site
|Name = Предхристијански и христијански спомеици во Солун
|Image = [[ImageПодатотека:Hagiasophiathessa.jpg|300px]]<br /><Small>The Hagia Sophia
|State_Party = {{GRE}}
|Type = Cultural
{{Шаблон:Цркви-Никулец}}
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
{{commonscat|Church of Holy Wisdom, Thessaloniki}}
* [http://odysseus.culture.gr/h/2/eh251.jsp?obj_id=1661 Министерство за култура на Грција]
 
 
 
{{DEFAULTSORT:Света Софија}}
 
[[Category:Згради и градби во Солун]]
[[CategoryКатегорија:ЦрквиЗгради и градби во Солун]]
[[Категорија:Цркви во Солун]]
[[CategoryКатегорија:Византиска архитектура]]
[[Category:Христијанство во Римскиот Солун]]
[[CategoryКатегорија:Византиски црквиХристијанство во Римскиот Солун]]
[[Категорија:Византиски цркви во Солун]]
[[CategoryКатегорија:Грчки православни цркви]]
 
[[de:Hagia Sophia (Thessaloniki)]]
941.847

уредувања