Хаски: Разлика помеѓу преработките

Одземен 1 бајт ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: nn:Husky)
с (Бот: козметички промени)
* [[Сахалински хаски]]
* [[Сибирски хаски]]
{{dog-stub}}
 
[[Категорија:Раси на кучиња за влечење санки]]
 
{{dog-stub}}
 
[[el:Χάσκυ]]
941.847

уредувања