Разлика помеѓу преработките на „Хабсбурговци“

Одземени 3 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Менува: br:Tiegezh Habsburg)
с (Бот: козметички промени)
 
Денешниот главен претставник на семејството е Ото фон Хабсбург, најстариот син на царот Карло.
 
 
 
[[Категорија:Хабсбуршка династија]]
 
[[Категорија:Австро-Унгарија]]
 
941.847

уредувања