Разлика помеѓу преработките на „Филологија“

Додадени 8 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: ast:Filoloxía)
с (Бот: козметички промени)
== Видете исто така ==
 
* [[Кодикологија]]
* [[Лингвистика]]
* [[Палеографија]]
 
== Некои стари јазици ==
* [[Арамејски јазик|Арамејски]]
* [[Латински јазик|Латински]]
* [[Старогрчки јазик|Старогрчки]]
* [[Староегипетски јазик|Староегипетски]]
* [[Старомакедонски јазик|Старомакедонски]]
 
[[Категорија:Филологија]]
941.847

уредувања