Трактат: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Removing redirect)
сНема опис на уредувањето
'''Трактат''' претставува систематична [[анализа]] на извесна [[тема]]. Познати писатели на трактати се [[философ]]ите како [[Сун Ѕ'иЅ’и]], [[Аристотел]], [[Џон Лок]], [[Дејвид Хјум]], [[Рене Декарт]], [[Вилијам Годвин]], [[Карл Маркс]] и други. Трактати исто така пишувале и низа [[теолог|теолози]] на теми поврзани со извесни аспекти на [[вера]]та.
 
{{Фило-никулец}}
13.850

уредувања