Разлика помеѓу преработките на „Универзитет „Св. Кирил и Методиј““

с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
 
==== Други високообразовни институции ====
* [[Православен богословски факултет „Св. Климент Охридски“ - Скопје|Православен богословски факултет „Св. Климент Охридски“]]
 
==== Други организации ====
 
== Дипломци ==
* [[Борис Трајковски]] - Втор [[Претседател на Република Македонија]]
* [[Бранко Црвенковски]] - Трет [[Претседател на Република Македонија]]
* [[Никола Груевски]] - [[Премиер на Република Македонија]]
* [[Зоран Јолевски]] - Македонски амбасадор во САД
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.ukim.edu.mk/ Официјално веб-место на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“]
 
{{уким-никулец}}
941.847

уредувања