Улангом: Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: it:Ulaangom)
с (Бот: козметички промени)
Улангом се наоѓа на најниската надморска височина во земјата со 939 метри. Градот имал население од 26.319 жители во 2000 година, 23.000 жители во 2006 година<ref> Ministry of Health of Mongolia. National Center for Health Development. Health Indicators 2006[http://www.nchd.mn/pdf/uzuulelt/2006.pdf]</ref>), и 22.300 во 2008.<ref>[http://www.statis.mn/portal/content_files/comppmedia/cdoc0x347.doc Uvs Aimag Statistical Office.2008 Annual Report]</ref>) или 28.9% од вкупното население на покраината.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Видете исто така ==
* [[Монголија]]
* [[Список на градови во Монголија]]
 
{{Монголија никулец}}
{{coord|49|59|N|92|04|E|region:MN_type:city|display=title}}
 
[[CategoryКатегорија:Градови во Монголија]]
 
[[cs:Ulángom]]
941.847

уредувања