Трактат: Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 16 години
с
Removing redirect
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с Removing redirect
Ред 1:
'''Трактат''' претставува систематична [[анализа]] на извесна [[тема]]. Познати писатели на трактати се [[философ]]ите како [[Сун Ѕ'и]], [[Аристотел]], [[Џон Лок]], [[Дејвид Хјум]], [[Рене Декарт]], [[Вилијам Годвин]], [[Карл Маркс]] и други. Трактати исто така пишувале и низа [[теолог|теолози]] на теми поврзани со извесни аспекти на [[вера]]та.
 
{{Фило-никулец}}
{{philo-stub}}
 
[[Категорија:Философска терминологија]]
273

уредувања