Разлика помеѓу преработките на „Плаштари“

Додадени 3 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: be:Абалоннікі)
с (Бот: козметички промени)
| subdivision_ranks = [[Класа (биологија)|Класи]]
| subdivision =
[[Ascidiacea]] (2,300 видови)<br />
[[Thaliacea]]<br />
[[Appendicularia]] (''Larvacea'')<br />
[[Sorberacea]]
}}
941.847

уредувања