Разлика помеѓу преработките на „Тршиќ“

Додадени 10 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[СликаПодатотека:Vuk´s house today.JPG|thumb|right|220px|Музеј-куќата на [[Вук Караџиќ]]]]
'''Тршиќ''' ([[српски јазик|српски]]: ''Тршић'') е [[музеј]]-[[село]] близу [[Лозница]] во [[Србија]].
 
941.847

уредувања