Разлика помеѓу преработките на „Тахитски јазици“

Додадени 3 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
:[[Туамотуански јазик|Туамотуански]], кој се зборува ширум архипелагот [[Туамоту]] во Француска Полинезија, со исклучок на [[Пука-Пука]] и [[Острови на Разочарувањето|Островите на Разочарувањето]].
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.ethnologue.com/show_family.asp?subid=90453 Класификација на тахитските јазици на Етнолог] {{en}}
 
[[Категорија:Полинезиски јазици]]
941.847

уредувања