Разлика помеѓу преработките на „Таа (списание)“

Одземени 7 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
{{внимание}}
 
[[СликаПодатотека:Taa.gif|200px|thumb|Таа]]
 
'''Таа''' е списание на издавачката куќа [[НАМ - Издавачка куќа|НАМ]], од [[Скопје]].
 
Во [[Април|април]] [[1995]] излезе првиот број на тинејџерското списание ТАА. Слоганот на ТАА е "Се само обична не", а ги отсликува желбите, сфаќањата, стилот на живеење на нашите млади читателки, но и стилот, дизајнот и соджините на самото списание. Тинејџерките пројавиле огромен интерес за ТАА уште на самиот [[Почеток|почеток]], којшто до денес не е намален.
 
ТАА со секој нов број расте и се обликува според желбите на многубројните читателки, кои испраќаат илјадници [[Писмо|писма]], со прилози, предлози, сугестии.
 
== Погледнете исто така ==
 
* [[Тој (списание)|Тој]]
* [[Комплетна (списание)|Комплетна]]
* [[Мој дом (списание)|Мој дом]]
* [[М&М (списание)|М&М]]
* [[KIDS (списание)|KIDS]]
 
 
== Надворешни врски ==
 
* [http://nampress.com.mk/taa.html Таа]
{{Македонски медиуми}}
 
[[Категорија:Македонски списанија]]
{{Македонски медиуми}}
941.847

уредувања