Разлика помеѓу преработките на „Состен“

Одземени 4 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
{{succession box
| title = [[Крал на Античка Македонија]]
| years = 279–277279–277 п.н.е.
| before = [[Антипатар II]]
| after = [[Антигон II Гонат]]
941.847

уредувања