Синагога Бет Нисим: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox religious building
|building_name=Синагога Бет Нисим<br />
|image= Kuzguncuk-BetYaakov-Synagogue.jpg
|location=[[Истанбул]], [[Турција]]
 
{{Шаблон:Синагога никулец}}
 
 
[[Категорија:Синагоги во Истанбул|Б]]
[[Категорија:Синагоги во Турција]]
 
 
[[en:Bet Nissim Synagogue]]
941.847

уредувања